איך בוחרים חדר בריחה?

כמה טוב לברוח קצת מהמציאות… לאנשים יש דרכים שונות לברוח. הם בורחים למקומות שונים, בוחרים לעשות דברים שונים, מייחדים לעצמם זמן-איכות שכל כולו קודש לבילוי, להנאה ול… בריחה.

בשנים האחרונות מתפתח טרנד חדרי הבריחה. אין ספק- יש לאן לברוח. כדאי ונעים לברוח. מהנה וכייפי לברוח. להלן נקודות אחדות שיקלו עליכם לבחור חדר בריחה שיענה על הרצונות והציפיות שלכם באופן מרבי ומיטבי.

  1. בחרו חדר גדול מספיק להכיל את מספר האנשים שצפויים לבלות בו.
  2. בחרו אנשים שאתם סומכים עליהם שידעו להיחלץ מהמבוך.. אנשים כאלה יעניקו תחושת ביטחון לחסרים אותה, לחוששים ולמפחדים….
  3. האם אתם מוכנים לאתגר? יש חדרי בריחה קלים ויש קשים יותר, אשר המאמץ בהיחלצות מהם הוא מאתגר, מאומץ ותובעני. אם אתם מייחסים חשיבות לדרך ולא רק למטרה, בחירה בחדרי בריחה ברמות קושי בינונית וגבוהה עדיפה לכם.
  4. בחרו חדר בריחה במיקום נוח. אם תבחרו במקום שמציאת מקום פנוי בחנייה או יציאה ממנה זהה למאמץ שיידרש מכם בחדר בריחה קשה- תקללו את יומכם או את ערבכם.
  5. הזמינו מקום בחדר בריחה ייעודי מבעוד מועד ובכך תחסכו לעצמכם את עגמת הנפש הצפויה אם וכאשר תגיעו לחדר בריחה ויתברר לכם כי הוא תפוס.
  6. ערכו סקר שוק בין חרי בריחה והיוודעו מראש מה התכנים והפעילויות המוצעים בהם. (לדוגמה: האם חדר בריחה מבוסס על ספר או סרט מתח? האם חדר הבריחה גדול מספיק להכיל את החברים או הצוות שעמו אנחנו מתכננים להגיע?
  7. שאלו חברים וקבלו חוות דעת והמלצות.

בריחה ממציאות אחת, מוכרת, אל מציאות אחרת

אם וכאשר חוויית השהייה והפעילות בחדר בריחה היא הפעילות המרכזית במסגרת יום כיף/יום
גיבוש, יום חופשי, קייטנה, סדנה ועוד- ודאי נכון לברר מראש על אודות מאפייניו השונים של חדר הבריחה והפעילות המוצעת בו.

חדר בריחה הוא בריחה ממציאות ריאלית אל מציאות מדומה. החדר מדמה קטע מסוים מהמציאות ומעצים אותה. הוא מוסיף לה נופך דרמטי, דמיוני, ומשלב בין מציאות בדיונית ודמיונית עם מציאות מוכרת. בכך משתנה תפיסת הזמן והמרחב. ההשפעה של השינוי הזה היא ברמה הרגשית, התודעתית והחושית. זה משחק, ברור, אבל כאשר נמצאים בעיצומו, מיטשטש לא אחת הגבול בין סוגי המציאויות השונות. גם זה חלק מקסם החוויה…

משחק החיים

ייתכן כי באותו חדר בריחה אתם עשויים לחוות חוויה שונה עם אנשים אחרים, ובכל זאת, אם אתם בוחרים חדר בריחה, עדיף לבחור כזה שטרם הייתם בו. אם השפעת השהייה במקום יוצרת תחושת קלאוסטרופוביה בקרב מי מכם- תרגיעו. זה אכן רק משחק. זה בילוי. ודאי אין סיבה שתסבלו בו. ובכל זאת, זו הזדמנות להתמודד עם סוגים שונים של תחושות בעוצמות שונות ולבחן את עצמכם כיצד אתם מתפקדים במצבי אי-ודאות שונים, בתנאים משתנים, בלחץ פנימי ובלחץ של זמן. חדר בריחה עשוי להנגיש ולזמן לכם מצבים שונים אשר אתם עשויים או עלולים להיקלע אליהם. מבחינה זו הפעילות בחדר בריחה עשויה להיות לא רק בריחה מהחיים האמיתיים אלא הכנה למצבים שייתכנו בהם…

בכל מקרה- אתם לא לבד. אתם יכולים להתנסות בעבודת צוות ובשיתוף פעולה. למעשה, אין לכם ברירה אלא לעשות זאת. מבחינה זו חדר בריחה עשוי לשמש חדר לימוד ולשלב את המהנה עם המועיל.

חדר בריחה מאפשר לא רק לנצל את הזמן לבילוי אלא גם להתנסות מאתגרת ולצבירת ניסיון בתחומים שונים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *